Początki

abcy
Défricheur
Posts: 1
Joined: Sat 16 Jan 2016, 06:53
Realm: -

Początki

Postby abcy » Sat 16 Jan 2016, 07:00

Witam,
Jestem nowy i zainteresowałem się grą. Zaglądałem do FAQ ale "Sekcja Nowicjuszy" nie działa i nie wiem jak zacząć. Jest może jakiś poradnik dla początkujących? Coś o profesjach abym wiedział co wybrać. Gra z tego co widzę jest bardzo rozbudowana i przydało by się poczytać zanim coś popsuję a znając siebie pewnie by tak było... :roll:

Athael
Citoyen
Posts: 22
Joined: Tue 12 Jan 2016, 10:15
Realm: Hipporiel

Re: Początki

Postby Athael » Sat 16 Jan 2016, 09:17

Gra nie jest, aż tak rozbudowana jakby się wydawało. Przynajmniej nie jest tak trudna. Na początku po wybraniu dowolnej profesji masz samouczek, który wprowadza Cię w Therian Sage. Każda profesja ma iny samouczek. Najważniejsze to to, że nie masz żadnych ograniczeń dotyczących profesji. Tzn., że gdy wybierzesz na początku drwala nic nie stoi na przeszkodzie żebyś został kowalem. Jeżeli w czymś nie będziesz mógł sobie poradzić zawsze pozostaje czat gdzie siedzimy zawsze multum nierobów z high skillem. Pozdrawiam :twisted:

User avatar
Varcolac
Bâtisseur
Posts: 225
Joined: Wed 06 Jan 2016, 14:20
Realm: Hipporiel

Re: Początki

Postby Varcolac » Sat 16 Jan 2016, 10:14

Abcy my tu ci chetnie pomożemy i wprowadzimy do uniwersum :)
A ja ze swojej strony życzę powodzenia i zapraszam na eventy, które pomogą ci się zaznajomić z graczami i wygrać parę złociszków :)

nik0n
Défricheur
Posts: 5
Joined: Sat 16 Jan 2016, 14:42
Realm: -

Re: Początki

Postby nik0n » Sat 16 Jan 2016, 15:03

Mnie również gra niezmiernie zaciekawiła i chętnie bym pograł ale muszę poczekać na otwarcie rejestracji. W międzyczasie chętnie poczytałbym o jakichś początkach w grze, profesjach albo jakieś rady bardziej doświadczonych graczy na początek rozgrywki. Na zeszłej stronie nieźle opisane były profesje ale nie zdążyłem się ze wszystkimi zapoznać a strona już nie istnieje. Tutaj niestety niewiele się dowiedziałem i grę będę poznawał metodą prób i błędów, cóż jakoś to przeżyję. :D

User avatar
Snow
Bourlingueur
Posts: 73
Joined: Wed 06 Jan 2016, 08:43
Realm: Hipporiel

Re: Początki

Postby Snow » Sat 16 Jan 2016, 15:12

Athael wrote:Jeżeli w czymś nie będziesz mógł sobie poradzić zawsze pozostaje czat gdzie siedzimy zawsze multum nierobów z high skillem. Pozdrawiam :twisted:

... czat na którym często odpisują żeby sobie poszukać, a po kilku pytaniach obrażają się jak małe dzieci
26022016
votre compte a ete supprime avec succes
Yolo

Doro
Citoyen
Posts: 49
Joined: Sat 16 Jan 2016, 12:59
Realm: Hipporiel

Re: Początki

Postby Doro » Sat 16 Jan 2016, 16:58

Obrażają się tylko za głupie pytania(np. skąd drewno?) bo komuś się nie chciało otworzyć poradnika albo pyta co godzinę o to samo
Mówiłem JA Doro :lol:

nik0n
Défricheur
Posts: 5
Joined: Sat 16 Jan 2016, 14:42
Realm: -

Re: Początki

Postby nik0n » Sat 16 Jan 2016, 18:37

@Doro, podaj link do poradnika, będę wdzięczny i przy okazji nie będę później zadawał głupich pytań. :mrgreen:

User avatar
ReyWargen
Emperator
Posts: 136
Joined: Thu 07 Jan 2016, 07:44
Realm: Hipporiel

Re: Początki

Postby ReyWargen » Sat 16 Jan 2016, 20:49

Na tę chwilę poradnik nie istnieje, był na poprzedniej stronie gry ;) Nie mamy jeszcze informacji czy Virtys planuje zrobić coś w tej kwesti.

User avatar
trupers1978
Défricheur
Posts: 7
Joined: Sun 10 Jan 2016, 19:10
Realm: Hipporiel

Re: Początki

Postby trupers1978 » Sat 16 Jan 2016, 21:14

Przydatny link wymaga troche grzebania nie znalazłem nic lepszego na necie
http://translate.googleusercontent.com/ ... ga-wiki.ru

nik0n
Défricheur
Posts: 5
Joined: Sat 16 Jan 2016, 14:42
Realm: -

Re: Początki

Postby nik0n » Sat 16 Jan 2016, 21:29

No cóż my świeżaki będziemy musieli się jakoś obejść bez niego i w nagrodę za to będziemy was katować głupimi pytaniami. :twisted: A tak na poważnie to chyba nie będzie aż tak trudno, samouczek jest to przynajmniej podstawy sobie przyswoimy a dalej to już z górki przynajmniej mam taką nadzieje. :D

User avatar
ReyWargen
Emperator
Posts: 136
Joined: Thu 07 Jan 2016, 07:44
Realm: Hipporiel

Re: Początki

Postby ReyWargen » Sat 16 Jan 2016, 23:33

Złudna ta nadziej, to niejest gra z serii dla gimbazy, nikt tu za rączkę Cię nie przeprowadzi, czasem brakuje 0,2 skilla i trzeba kombinować jak to przeskoczyć, większość questów bez czytania nie masz szans zrobić, puźniej są beznadziejne pytania w stylu gdzie recka na ostrze a wszystko zostało wyjaśnione w queście.

User avatar
Amara
Citoyen
Posts: 22
Joined: Sat 16 Jan 2016, 19:58
Realm: Hipporiel

Re: Początki

Postby Amara » Sun 17 Jan 2016, 07:19

Nie ma co od razu straszyć grą ;) najlepiej sprawdzić samemu o co chodzi i mieć na uwadze, że wszyscy kiedyś jakoś zaczynali. Nawet jak się podejmie jakąś kiepską decyzję, zrobi nietrafioną inwestycję to nie znaczy że skreśla to od razu kogoś. Chociaż warto poczytać, przemyśleć (mam nadzieję, że niedługo nowe forum zostanie wzbogacone o przydatne poradniki, tak jak poprzednie forum) i warto pytać. A poza tym gra naprawdę uczy cierpliwości :D
Image

Doro
Citoyen
Posts: 49
Joined: Sat 16 Jan 2016, 12:59
Realm: Hipporiel

Re: Początki

Postby Doro » Sun 17 Jan 2016, 07:24

W chwili obecnej przychodzą mi te dwie strony do głowy:

http://translate.google.com/translate?d ... %25D0%25B0


http://map.ts.shardsoffate.eu/?lng=PL


Wiem że jest jeszcze jakiś kalkulator materiałów ale ja go nie używam. Mówiąc kalkulator chodzi mi o ten symulator czy co tam jest w każdym razie sprawdza się tam jaki materiał jakie daje staty i jaki skil potrzebny
Mówiłem JA Doro :lol:

User avatar
Amara
Citoyen
Posts: 22
Joined: Sat 16 Jan 2016, 19:58
Realm: Hipporiel

Re: Początki

Postby Amara » Sun 17 Jan 2016, 07:30

Doro wrote:W chwili obecnej przychodzą mi te dwie strony do głowy:

http://translate.google.com/translate?d ... %25D0%25B0


http://map.ts.shardsoffate.eu/?lng=PL


Wiem że jest jeszcze jakiś kalkulator materiałów ale ja go nie używam. Mówiąc kalkulator chodzi mi o ten symulator czy co tam jest w każdym razie sprawdza się tam jaki materiał jakie daje staty i jaki skil potrzebny

Tak wiem o tych stronach, naprawdę przydatne ;) Jeśli o symulatorze mówisz to pewnie chodzi o ten:

http://theriansim.com/index.php
Image

Doro
Citoyen
Posts: 49
Joined: Sat 16 Jan 2016, 12:59
Realm: Hipporiel

Re: Początki

Postby Doro » Sun 17 Jan 2016, 07:59

chyba tak, jak mówiłem nie korzystam, no to już masz 80% narzędzi żeby nie zadawać głupich pytań haha
a poradnik pewnie wkrótce zrobią lub ktoś na forum wrzuci screny z powszedniego. Reszta będzie już tylko w twoich rękach (kwestia czytania ze zrozumieniem, logiczne myślenie ). Pytania zawsze ma każdy z nas ludzie bardziej denerwują się o och formę i sens (jak wspominałem skąd drewno? jest głupim pytaniem)
Mówiłem JA Doro :lol:

User avatar
Giray
Bourlingueur
Posts: 81
Joined: Sun 17 Jan 2016, 08:12
Realm: Hipporiel

Re: Początki

Postby Giray » Sun 17 Jan 2016, 08:18

Odsetek osób w społeczeństwie zadających głupie pytania jest mniej więcej stały, więc jak się pojawi więcej nowych graczy to i ilość głupich pytań niestety wzrośnie ;)
Nie zapominajmy, że zadają je osoby dla których czytanie ze zrozumieniem jest poważnym problemem i nie wymagajmy od nich samodzielnego wyszukiwania potrzebnych informacji :)

Doro
Citoyen
Posts: 49
Joined: Sat 16 Jan 2016, 12:59
Realm: Hipporiel

Re: Początki

Postby Doro » Sun 17 Jan 2016, 08:29

Może przy rejestracji mały test z czytania ze zrozumieniem nie przeszedł nieudana rejestracja i tak do skutku większość się zrazi i odpuści bo jak to ma tyle czytać ? więc będzie spokojniej a odsiew naturalny zawczasu bo i tak pograją z 2 dni i zrezygnują bo będzie za trudno tyle że nam oszczędzi tych dwóch dni głupich pytań i zaśmiecania czatu
Mówiłem JA Doro :lol:

Athael
Citoyen
Posts: 22
Joined: Tue 12 Jan 2016, 10:15
Realm: Hipporiel

Re: Początki

Postby Athael » Sun 17 Jan 2016, 14:00

Snow wrote:
Athael wrote:Jeżeli w czymś nie będziesz mógł sobie poradzić zawsze pozostaje czat gdzie siedzimy zawsze multum nierobów z high skillem. Pozdrawiam :twisted:

... czat na którym często odpisują żeby sobie poszukać, a po kilku pytaniach obrażają się jak małe dzieci

Jeżeli ktokolwiek mnie pytał o cokolwiek zawsze miałem cierpliwość odpowiedzieć. Nie uogólniaj mżawka:D

User avatar
Snow
Bourlingueur
Posts: 73
Joined: Wed 06 Jan 2016, 08:43
Realm: Hipporiel

Re: Początki

Postby Snow » Sun 17 Jan 2016, 14:12

Athael wrote:
Snow wrote:
Athael wrote:Jeżeli w czymś nie będziesz mógł sobie poradzić zawsze pozostaje czat gdzie siedzimy zawsze multum nierobów z high skillem. Pozdrawiam :twisted:

... czat na którym często odpisują żeby sobie poszukać, a po kilku pytaniach obrażają się jak małe dzieci

Jeżeli ktokolwiek mnie pytał o cokolwiek zawsze miałem cierpliwość odpowiedzieć. Nie uogólniaj mżawka:D

its not me , no dobra to po za tobą
26022016
votre compte a ete supprime avec succes
Yolo

User avatar
Amara
Citoyen
Posts: 22
Joined: Sat 16 Jan 2016, 19:58
Realm: Hipporiel

Re: Początki

Postby Amara » Sun 17 Jan 2016, 15:02

Oj tam lepiej pytać niż błądzić ;) poza tym z tego co patrzę to część przydatnych poradników jest już przeniesiona z poprzedniego forum :D
Image


Return to “Ogólne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest