FAQ

User avatar
Kelisia
Coordinateur
Posts: 137
Joined: Thu 17 Dec 2015, 10:24
Realm: -

FAQ

Postby Kelisia » Mon 21 Dec 2015, 15:21

Thank you to everyone who helped, one way or another, to write this FAQ.
-----------------------------------------------------------------------------------------------


Zacząłem grę, ale teraz czuję się zagubiony… Co powinienem zrobić dalej?!

Jak już prawdopodobnie wiesz, ta gra oferuje 1001 możliwości w zależności od Twoich potrzeb i poziomu zaawansowania w grze. Zespół Therian Sagi ułożył to FAQ, aby odpowiedzieć na wiele Twoich pytań bez względu na styl rozgrywki, który preferujesz, czy też moment gry, w którym się znajdujesz.

Dodatkowo, zgromadziliśmy trochę linków, które odeślą Cię do pomocnych postów, komentarzy lub stron, gdzie będziesz w stanie znaleźć jeszcze więcej informacji o nurtujących Cię zagadnieniach. Zachęcamy do zerknięcia na nie i przeczytanie ich w celu lepszego poznania gry i ułatwienia sobie rozgrywki.

Postaramy się uzupełniać FAQ na bieżąco, tak często jak tylko to będzie możliwe, ale jeśli poczujesz, że brakuje w nim odpowiedzi na ważne pytanie lub pominęliśmy w nim jeden z przydatnych linków - prosimy o poinformowanie nas o tym, byśmy jak najszybciej mogli go uaktualnić. Ten przewodnik został stworzony z myślą o Tobie, więc wszystkie komentarze z Twojej strony, są niezwykle ważne i będą przez nas uważnie czytane.
Jeśli pytanie, na które szukasz odpowiedzi nie zostało uwzględnione, a uważasz, że powinno się tu znaleźć – daj nam znać!

Tutaj znajdziecie krótkie podsumowanie, wraz z linkami:

Sekcja Nowicjuszy

Dopiero tu przybyłem, starałem się przeczytać jak najwięcej rzeczy, ale potrzebuję wyjaśnień i nie wiem gdzie, ani jak ich szukać. Możecie mi pomóc?
Postaramy się! Ta część jest przeznaczona dla nowych graczy i powinieneś być w stanie znaleźć tu odpowiedzi na większość swoich pytań.

Czat i wiadomości

Czat i system wiadomości bardzo różnią się od tych, do których przywykłem w innych grach i czuję się lekko skołowany…
Nie martw się! Ta sekcja powinna pomóc Ci w odnalezieniu się w tym temacie.

Lanfar

Właśnie przybyłem do Lanfar i wszystko jest takie inne…
Sprawdzaj tę sekcję tak często jak tylko potrzebujesz, a zobaczysz, że to dopiero początek.

Nordria

Nareszcie! To już prawie Nordria. Jestem z siebie taki dumny, ale… co teraz?
Nasi doświadczeni gracze zebrali informacje, które przydadzą Ci się, gdy rozpoczniesz przygodę w Nordrii.

Profesje

Wszystko w porządku, ale chcę się dowiedzieć więcej o profesjach - na czym polegają i do czego służą. Czy możecie mi pomóc?
Oczywiście, proszę, zajrzyj do tutaj - to miejsce, w którym znajdziesz odpowiedź!

Walka

Zajęcia są nużące, czas wziąć broń do ręki! Co możecie mi powiedzieć o systemie walki w tej grze?
Możemy powiedzieć Ci wszystko, co chcesz wiedzieć.

Certyfikaty własności i budynki

Certyfikaty własności, certyfikaty własności, certyfikaty własności… Ludzie cały czas o nich mówią, ale nie potrafię nigdzie znaleźć informacji na ich temat…
Najważniejsze sprawy dotyczące certyfikatów własności i budynków zostały opisane tutaj.

Gildie

Czas przyjrzeć się gildiom… Czy powinienem stworzyć własną, czy też do jakieś dołączyć?
Niestety, tylko Ty możesz odpowiedzieć sobie na to pytanie. Mamy nadzieję, że poniższe zestawienie pomoże Ci w podjęciu najlepszej decyzji.

User avatar
Kelisia
Coordinateur
Posts: 137
Joined: Thu 17 Dec 2015, 10:24
Realm: -

Nordria

Postby Kelisia » Mon 21 Dec 2015, 15:21

Nordria

Co powinienem zrobić zanim wybiorę się do Nordrii?

Minimalnym wymaganiem, które powinieneś spełnić zanim wybierzesz się do Nordrii, jest poskromienie Nordriańskiej kozy górskiej, która pomoże Ci ze śniegiem, profesjami i szpiegostwem (znajdziesz ją w Górach Odrodzenia). Potrzebujesz przynajmniej 30 lvl w eksploracji oraz 30 lvl w śniegu, ponieważ będą przydatne podczas pierwszych kroków na tym obszarze. Jeśli chodzi o umiejętności bojowe, powinieneś dysponować przynajmniej zbroją z kolczugi płytowej z brązu-stali (~38) lub kolczugi płytowej z eliandelu/odiemlu (albo żeby uprościć sprawę: płytową z brązu-stali (~50)). Przyda Ci się również ukończenie Ruin Elisimy, aby móc spokojnie stawiać pierwsze kroki w Nordrii.

Jak dotrzeć do Nordrii?

Musisz mieć Cerrydwen Cahern w swoim zespole i wraz z nią dotrzeć do Portu w Malikenie w dokach Maliken. Dalej poprowadzi cię zadanie „Przygoda w Nordrii”.Mam już Cerrydwen, ale dalej nie widzę zadania, dlaczego?Upewnij się, że Twoim kompanem jest Cerrydwen Cahern… a nie Cerrydwen i że znajduje się w Twoim zespole. Jeśli masz kompana, ukończ sagę Cerrydwen i zadania z nią związane.

Czy niezbędne jest ukończenie Jaskiń przed podróżą do Nordrii?

Nie, nie jest. Nie możesz jednak zapomnieć, że poziom trudności w Nordrii wzrasta i w końcu będzie wyższy niż w Jaskiniach!

Jak zdobyć certyfikaty własności w Nordrii?

Musisz zakupić pergamin certyfikatów własności od jednej z czterech rodzin (w Lufomir, Gwieździstych Polach i Lesie Ostatniego Ataku przy użyciu 20 punktów reputacji; w Przylądku Końca Świata, Lesie Jotuna i Smoczym Pysku za 40 punktów reputacji)

Czym są punkty reputacji i jak mogę je zdobyć?

Punkty reputacji pozwalają Ci odblokować sklepy czterech rodzin. Żeby je zdobyć musisz ukończyć zadania, które od nich otrzymasz, albo ofiarować konkretny przedmiot danej rodzinie przez polecenie NPC (niezależnego gracza).

Nie mogę wejść do sklepu, przedmioty są przeźroczyste, dlaczego?

Spójrz na prawy górny róg okna sklepu, jest tam warunek w formie ikony związanej z liczbą. Najprawdopodobniej go nie spełniasz.

Jak stworzyć terytorium gildii w Nordrii?


Potrzebujesz paktu z festiwalu Rybich Sieci na zamku.

Gdzie mogę znaleźć legendarne stworzenia w Nordrii?

Na Wyspie Hydry lub na Uniwersytecie Doktora Fulgarsona , dostęp do tych lokacji można znaleźć w Niebiosach Lordów lub Przylądku Końca Świata.

Jak mogę dostać się do Taraskan?

Musisz ukończyć zadanie Rodziny Caleron. Kolejne kroki dostępne są w Halmvik.

User avatar
Kelisia
Coordinateur
Posts: 137
Joined: Thu 17 Dec 2015, 10:24
Realm: -

Gildie

Postby Kelisia » Mon 21 Dec 2015, 15:22

Gildie

Jaki jest sens bycia w gildii?

Głównym celem istnienia gildii jest zrzeszenie graczy wokół wspólnych celów, ułatwienie rozwoju grupy (na przykład warsztat gildijnych). Ponadto gildie mogą udzielić dostępu do środków specjalnych i przepisów, które można otrzymać tylko w ten sposób.

Świetnie, więc jak mogę założyć swoją własną gildię?

W Hawkorii musisz kupić posiadłość gildii w dzielnicy panów (12 sztuk złota);
W Lanfar w (Maliken) w małym forcie Faloner (12 sztuk złota);
Następnie umiejscawiasz swoją posiadłość oraz wybierasz nazwę Gildii.

Nie chcę zakładać własnej gildii, ale chciałbym do jakiejś dołączyć. Co powinienem zrobić?

Musisz skontaktować się z liderem gildii, do której chcesz dołączyć. Jeśli lider gildii się zgodzi, otrzymasz od niego zaproszenie. Tylko on może Cię przyjąć do gildii.

Przypadkowo, błędnie wpisałem nazwę gildii. Jak to naprawić?

W interfejsie gildii wybierz opcję "Zmień nazwę gildii".

Jak mogę zobaczyć, kiedy członkowie mojej gildii logowali się po raz ostatni?

Na dzień dzisiejszy nie jest to możliwe. Jedynym sposobem, jest uzyskanie tych informacji za pomocą listy znajomych. Proponujemy zapraszać członków gildii do swoich znajomych, aby wiedzieć, kto i kiedy był ostatni raz online.

Jak wygląda zarządzanie gildią, jakie są prawa?

Na razie jest tylko jedno prawo dla członków - są w stanie zabrać przedmioty z magazynu gildyjnego. To prawo nadać może tylko lider gildii. Gdy go otrzymasz, pojawi się żółta skrzynia z Twoim nickiem na liście członków gildii.

Przechowuję niektóre przedmioty, których nie ma w magazynie gildii i nie mogę ich tam przenieść. Dlaczego?

Prawdopodobnie nie masz wystarczających uprawnień. Twój nick musi mieć żółty kolor po prawej stronie w liście członków gildii. Jeśli go tam nie ma - zapytaj swojego lidera.

Członek gildii ukradł niektóre przedmioty i opuścił gildię. Jak mogę je z powrotem odzyskać?

Niestety odzyskanie przedmiotów nie jest możliwe. Musisz rozważniej dobierać członków gildii i być ostrożnym przy nadawaniu im praw.

W mojej gildii brakuje wolnych miejsc. Co zrobić?

Na samym początku jest 5 wolnych miejsc. Budynek siedziby daje dodatkowo 5 miejsc, dwór 15 więcej, a zamek tyle, ile wynosi wartość jego zakwaterowania, które wynosi między 26 - 45 wolnymi miejscami.

Dlaczego nie mogę umieścić na mapie konkretnej domeny?

Tylko lider gildii może utworzyć nową domenę. Ponadto dozwolone jest stworzenie tylko jednej domeny na powierzchni, na końcu trzeba sprawdzić, czy masz odpowiedni rodzaj traktatu: Hawkoria dla domeny Hawkoria, Lanfar dla domeny w Lanfar. Jaskinie i Nordria wymagają szczególnych paktów, które można otrzymać tylko za pośrednictwem delegacji lub festiwalu.

Jak zbudować domenę gildii w Nordrii?

Musisz zdobyć pakt z Festiwalu Rybich Sieci, który odbywa się w zamku.

Kliknąłem już wszystko, ale moja postać nie może zostawić domeny, dlaczego?

Upewnij się, że nie masz nieporęcznych przedmiotów w swoim ekwipunku. Jeśli jest to przypadek, zielony pasek z ułamkiem xx/yy będzie widoczny w dolnej części twojej teczki. Przechowywanie tych elementów w domenie powinno rozwiązać problem.

Brakuje mi planów budowy i niektórych budynków. Jak mogę je dostać?

Nie wszystkie budynki będzie można odkryć. Wiele z nich będzie trzeba kupić (Poradnik) i odblokować za pomocą delegacji gildyjnych lub festiwali w zamku, w siedzibie czy na dworze.

Nie widzę konkretnej domeny na mapie, ale wiem, że powinna tam być. Co mam zrobić?

Idź do menu gildii, następnie w zakładce domeny kliknij 'znajdź' w zgłoszonych domenach.

Gdzie mogę znaleźć delegacje i festiwale?

W specjalnych budynkach w gildii: siedziba, dwór, zamek.

Ukończyłem cały festiwal, ale nic nie otrzymałem. Dlaczego?

Elementy, które są wynikiem zbiorowego zadania (Festiwal, delegacja, umowa, klastra, wielkie skrzynie i monolit) znajdują się bezpośrednio w magazynie alei/domenie, w których zostały zgromadzone.

Nasz lider zniknął, pomóżcie nam!

Spokojnie, po 14 dniach nieobecności, zostanie przeprowadzone głosowanie członków gildii, w którym wybierzecie nowego przywódcę.

Zbyt wielu członków jest nieobecnych - nie możemy wybrać nowego lidera.

Prosimy, skontaktujcie się z nami tutaj a my powiemy Wam, co musicie dalej zrobić.

User avatar
Kelisia
Coordinateur
Posts: 137
Joined: Thu 17 Dec 2015, 10:24
Realm: -

Czat i wiadomości

Postby Kelisia » Mon 21 Dec 2015, 15:22

Czat i wiadomości

Panele dyskusyjne

Jakie są obecnie istniejące kanały?

Kanał ‘Wszystkie’ zawiera główne kanały: Globalny, Regionalny i Lokalny, wiadomości z gry (walki, zalogowania, osiągnięcia…), a także konwersacje prywatne.

Jest to trochę zagmatwane… jak mogę wysłać wiadomość do konkretnego gracza?

Możesz wpisać /sz <nick> <wiadomość> lub kliknąć na nazwie postaci w oknie czatu. Jego/jej nick pojawi się na różowo (albo fioletowo, jeśli jesteście znajomymi) na pasku czatu. Prywatne wiadomości wyświetlą się bez względu na zakładkę czatu, z której korzystasz.

Jak odpowiedzieć na wiadomość prywatną?

Wpisz /o <wiadomość> lub kliknij na nicku tej osoby w oknie czatu.

Przez przypadek kliknąłem na czyiś nick, ale nie chcę do niego napisać. Jak mogę wrócić do Globalnego czatu?

Kliknij gdziekolwiek poza wiadomościami w oknie czatu lub wpisz /# (kod kanału który chcesz)Jak mogę wysłać wiadomość członkom mojej gildii?Musisz wpisać /g <wiadomość> albo kliknąć na oknie czatu, gdy zakładka „Gildia” jest aktywna. Uważaj, wiadomości gildii są widoczne tylko w zakładce gildii.

Jak stworzyć konkretny kanał lub do takiego dołączyć?

Po prawej stronie ostatniej zakładki czatu , znajduje się ‘+’, który umożliwia Ci stworzenie lub dołączenie do konkretnego kanału.

Jak ukryć to co pisze jeden z graczy, albo dodać go do ignorowanych?

Musisz wpisać /i <nick> w oknie czatu. Jeśli zmienisz zdanie, ta sama komenda pozwoli Ci odwrócić sytuację. Pamiętaj, że ta komenda nie powstrzyma gracza przed wysyłaniem Ci wiadomości za pomocą poczty, a tylko przed wysyłaniem wiadomości na czacie.

Jak skopiować wiadomość lub link wysłany przez gracza?

Musisz wcisnąć ALT i w tym samym czasie kliknąć na wiadomości którą chcesz skopiować. Automatycznie zostanie ona dodana do Twojego schowka. Kombinacja CTRL+V pozwoli Ci ją wkleić. Bądź jednak ostrożny. Cała wiadomość wraz z nickiem i kanałem, na którym została napisana, będzie skopiowana.


Wiadomości

Jak mogę wysłać/odbierać wiadomości?

Bezpośredni link do poczty znajduje się w prawym górnym rogu - Poczta (skrót V). Wiadomość może zawierać tekst oraz gotówkę i itemy (z lub bez płatności gotówką przy odbiorze).Możesz również wysyłać wiadomości do swoich znajomych poprzez listę znajomych - Praca socjalna (skrót S). Jeśli klikniesz w swojego znajomego, po prawej stronie znajdzie się opcja 'Wiadomość'. Gildyjne wiadomości możesz wysyłać do wszystkich lub tylko nielicznych członków gildii, za pomocą zakładki Gildia (skrót G).

Gdzie mogę znaleźć skrzynkę pocztową?

Skrzynki pocztowe znajdują się w każdym większy mieście w każdym regionie (na przykład: Kranoport, Tissen i Falkonia dla regionu Falkonia). Możesz je zauważyć dzięki rysunkowi skrzynki pocztowej na tle tego miejsca. Gracze mogą otrzymać skrzynkę za pozwoleniem na swój użytek (skrzynka pocztowa) oraz skrzynkę gildyjną za pomocą sklepu. Skrzynka pocztowa jest tylko dla jednej koncesji/domeny. Jeśli chcesz więcej skrzynek o różnym przeznaczeniu/miejscu występowania - musisz je kupić w sklepie.

Wyskakuje pewna blokada, kiedy próbuję wysłać/odebrać przedmiot. Dlaczego?

Można wysyłać/odbierać wiadomości lub pieniądze z dowolnego miejsca, w którym się znajdujesz. Jeśli jednak chcesz wysłać/odebrać przedmiot - musisz znajdować się w pobliżu skrzynki pocztowej lub musisz posiadać umowę kuriera, która pozwala na transakcje z daleka od skrzynki pocztowej.Jeśli znajdujesz się w miejscu skrzynki pocztowej, powinno pojawić się na karcie, którą masz. Czasami występują pewne błędy: musisz udać się z jednej poczty na drugą i z powrotem lub możesz otworzyć okno poczty, klikając na skrzynkę pocztową.

Mogę wysłać wiadomość sam do siebie?

Oczywiście! Nie ma żadnych ograniczeń przy wyborze adresata.

Zauważyłem gotówkę jako opcję dostawy. Jaki jest tego cel?

Jeśli chcesz wysłać przedmiot, za który opłata ma być pobrana przy dostarczeniu, musisz wypełnić żądanie z wysokością zapłaty oraz zaznaczyć opcję 'Płatne przy odbiorze'. Pieniądze zostaną automatycznie przekazane, w momencie, w którym gracz otrzyma przedmiot. Upewnij się, że poprawnie wpisałeś kwotę!

User avatar
Kelisia
Coordinateur
Posts: 137
Joined: Thu 17 Dec 2015, 10:24
Realm: -

Re: FAQ

Postby Kelisia » Mon 21 Dec 2015, 15:22

Jak mogę zobaczyć innych graczy i gildie?

Aby zobaczyć innych graczy, czy gildię musisz dodać ich do listy znajomych. Dostaniesz informację za każdym razem, gdy pojawią się online oraz poznasz ich lokalizację na mapie. Czat w grze jest dobrym miejscem do poznania innych graczy oraz znalezienia ich gildii. Na razie nie ma innego sposobu na uzyskanie informacji o graczach, czy gildiach istniejących na serwerze. Na forum istnieje jednak dzial, w którym mogą stworzyć swoje prezentacje gildyjne.

Jak mogę dodać kogoś do listy znajomych?

W menu pracy socjalnej (skrót S) powinna być opcja dodania gracza. Kliknij 'Zaproszenia' i na dole strony jest opcja 'dodaj'. Po jej kliknięciu pojawi się prośba o podanie nicku gracza, którego chcesz zaprosić.

Co to są osiągnięcia?

Therian Saga jest grą niesamowicie rozbudowaną. Tworzysz swoją postać i kreujesz jej dalszą historię. Możesz budować ją pod względem pewnych zdolności, których wykaz (rodzaj, level) możesz sprawdzić w zakładce Osiągnięcia. Myśl o osiągnięciach jak o nagrodzie za wykonane misje. Są one również wskazówką, czego jeszcze Ci brakuje.

Jak mogę uzupełnić entuzjazm?

Nie możesz tego zrobić. Uzupełnienie entuzjazmu następuje dopiero po opuszczeniu wyspy a 24 godziny. Ale nie martw się! Wystarczy, że użyjesz jednej niebieskiej korony, a przyśpieszy ona regenerację w ciągu 20 minut.

Zabrakło mi pieniędzy, jak mogę je zdobyć?

Zdobycie pieniędzy nie jest trudne. Wystarczy wymienić niebieskie korony na srebro w sklepie. Jeśli nie posiadasz waluty premium - nie martw się. Istnieją różne zadania, za wykonanie których, otrzymujesz zapłatę w postaci srebra. Najbardziej opłacalną pracę znajdziesz w Kranporcie, gdzie możesz pracować dla Sokolników (otrzymasz 25 sztuk srebra za 22 godziny pracy). Istnieje też wiele prac z krótszym czasem oczekiwania przy jednoczesnej poprawie umiejętności zawodowych. Pamiętaj, że pracując w swojej profesji, możesz wykonywać przedmioty i produkować zasoby, które później możesz sprzedać za pokaźną kwotę.

Mam towarzysza, ale potrzebuję mieć innego. Dlaczego nie mogę mieć dwóch towarzyszy w jednym czasie? Jak i gdzie mogę się pozbyć/zostawić niechcianego kompana?

Możesz mieć tylu towarzyszy, na ilu pozwala Twój poziom autorytetu. Autorytet zwiększa Twoje zdolności przywódcze, które pozwalają na zwiększenie liczby pomocników. Aby zostawić niechcianych pomocników przejdź do domu (jeśli masz już na niego pozwolenie) i zostaw ich tam (nigdy ich nie sprzedawaj!).

Jak mogę uzyskać więcej pomocników, jeśli wykorzystałem już wszystkie swoje punkty autorytetu?

Zwykle nie pozbywa się towarzyszy, oczywiście, jeśli nie masz w tym żadnego autorytetu. Punkty Twojego autorytetu mogą być jednak zwrócone, jeśli zostawisz ich w swoim domu. Aby zwiększyc limit punktów musisz 'rozbudować' swój autorytet i zdolności przywódcze.

Jaka jest różnica pomiędzy towarzyszami?

Mogą Ci one pomóc przy zdobywaniu lochów, ale i pomóc stać się mistrzem handlu. Każdy pomocnik, może pomóc Ci w czym innym. Ogólny przegląd pomocników wraz z wykazem ich umiejetności znajdziesz tutaj: http://en.theriansaga.gameforge.com/guide/skill/761c9e5f-b4b6-e211-be8c-782bcb902040

Powinienem pozbyć się swojego ucznia?

Praktykanci nie dają Ci znacznego skoku w umiejętnościach. Dopóki jednak nie masz w swoim posiadaniu lepszego pomocnika do handlu - są oni bardzo przydatni. Nie posiadają oni wrodzonego opocu, co oznacza, że możesz ich mieć, nawet nie posiadając punktów autorytetu. Nasza rada: nie rezygnuj z nich, zostaw ich w swoim posiadaniu.

Skąd mam wiedzieć, kiedy kupić dany przedmiot?

Nie możesz zakupić przedmiotu, który przewyższa poziom Twoich zdolności posługiwania się nim. Możesz wyposażyć się w przedmiot, jeśli różnica pomiędzy zdolnościami/levelem (bez bonusów) jest mniejsza bądź równa 15. Jeśli twoja postać nie będzie w stanie zdobyć konkretnego przedmiotu, w jego opisie pojawi się czerwony komunikat.

Gdzie mogę znaleźć konkretny przedmiot/

Jest zbyt wiele przedmiotów, aby można wskazać miejsca ich występowania. Jest jednak poradnik, który Ci w tym pomoże: http://en.theriansaga.gameforge.com/guide. Wystarczy kliknąć na przemiot, którego szukasz, a wyświetli się jego położenie na mapie.

Dlaczego nie mogę kupić danego przedmiotu od 'systemowego gracza'?

Istnieje kilka powodów, dlaczego nie możesz tego zrobić:
• Systemowy gracz nie ma obecnie tego przedmiotu w swoim ekwipunku. Spróbuj wrócić później.
• Nie masz wystarczającej ilości złota.
• Therian Saga nie jest grą samodzielną. Aby dalej rozwijać swoją postać musisz wchodzić w interakcje z innymi graczami, nawiązywać kontakty handlowe i szukać dostawców dla przedmiotów, które potrzebujesz.

Dlaczego nie mogę zacząć tej misji?

Głównym powodem są niewystarczające umiejętności Twojej postaci. Te misje pokazują Ci, czego potrzeba Twojej postaci, które umiejętności musisz poprawić, aby móc rozpocząć misję.

Dlaczego ważne jest czytanie opisu misji?

Zawsze czytaj opis misji! Jest tu pełno rad i wskazówek, które powiedzą Ci, gdzie powinieneś sie udać, aby zakończyć misję! Jeśli będziesz uważnie czytał misje, uzyskasz cenne wskazówki, gdzie szukać rozwiązania misji.

Nie mogę ukończyć misji, moje przedmioty są w skrzyni profesji (zawodowej)!

Obecnie system misji nie akceptuje przedmiotów ze skrzyń zawodu. Dlatego musisz je przenieść do magazynu, aby zakończyć misję.

Jak mogę odzyskać/uzupełnić energię?

Są trzy sposoby, aby uzupełnić poziom energii:
• przespać się (w obozie, własnym domu lub siedzibie gildii);
• kupić ciasteczka przywracające energię w sklepie;
• kupić/zdobyć/użyć eliksiry regeneracji energii.

Jaka jest różnica pomiędzy spaniem w obozie, a jakimkolwiek innym miejscem?

Twoja postać będzie odzyskiwała energię bez znaczenia, w którym miejscu będzie spała. Jeśli jednak śpi w obozie uzyska tylko 100 punktów do energii. Śpiąc w innych miejscach uzyska również bonus do energii, wynikający z komfortu miejsca, w którym śpi. Bonusy przydatne są przy rozwiązywaniu niektórych zadań.

Jestem ciężko ranny. Co to znaczy i jak mam się uzdrowić?

Jesteś ciężko ranny, gdy twoje zdrowie spadnie do/poniżej 0. Oznacza to, że straciłeś energię, a wszystkie zadania/akcje będą wykonywane dwa razy dłużej i wszystkie walki będą trwały tylko jedną rundę - nie będąc w formie nadal możesz walczyć ze swoimi towarzyszami, ale przegrasz każdą walkę, jeśli nie pokonasz przeciwnika podczas pierwszej rundy. Aby się uzdrowić - musisz przespać pełny cykl (15 minut) lub udać się do sklepu i zakupić eliksir Feniksa (który uzdrowi wszystkie twoje obrażenia).

Podczas eksploracji obszaru, odkrywam obszar koła, czy cały?

Zawsze odkrywasz cały obszar, ale im bliżej jesteś, tym łatwiej będzie Ci zlokalizować obiekty.

Eksploruję obszar, jednak na mapie nie pojawiają się kolejne miejsca. Co powinienem zrobić?

Jeśli znasz dokładną lokalizację szukanego miejsca - przemieść się bliże/bądź w jego zasięgu. Czytaj raporty z ekspedycji (co znajduje się w pobliżu). Jeśli coś rzeczywiście się tam znajduje, otrzymasz komunikat: Po eksploatacji obszaru - niczego nie znalazłeś. Masz jednak wrażenie, że coś przeoczyłeś.' Po takim komunikacie musisz eksploatować dalej. Jeśli jednak go nie dostałeś, oznaczać to może, że:
• miejsce może być znalezione tylko na potrzeby/jako nagroda za wykonanie misji;
• Twoje badania/poziom umiejętności nie są wystarczające, aby odkryć ten obszar. Postaraj sie poprawić swoje statystki/umiejętności (nie tylko same umiejętności, ale także wyposażenie swojej postaci w lepszą biżuterię, zdobycie kolejnego towarzysza, użycie konkretnych mikstur).

Jaka jest różnica pomiędzy zadaniami w miejscu i poza nim?

W miejscu jest jedno zadanie, które można wykonać eksploatując. Jeśli masz misję poza miejscem, potrzebujesz konkretnych współrzędnych, które nie są miejscem. Jeśli masz misję poza miejscem, sprawdź wiki, aby uzyskać konkretne współrzędne.

Jak i gdzie mogę sprzedać swoje przedmioty?

Istnieje wiele sposobów, na które można sprzedać swoje przedmioty:
• możesz sprzedać je do postaci systemowych (tzw. NPC);
• innym graczom bezpośrednio w grze, którzy zaproponują na pewno lepsze ceny niż postacie NPC;
• możesz wystawić swój przedmiot na rynku;
Aby poinformować graczy o chęci sprzedaży, możesz użyć czatu lub wpisać się w specjalnym dziale na forum.

Jak mogę sprzedać przedmiot innemu graczowi?

Wszystko czego potrzebujesz to skrzynka pocztowa (chyba, że masz umowę kurierską). Jeśli spełniasz jeden z tych warunków, wystarczy kliknąć na ikonkę poczty (skrót V), wybierz opcję 'Wyślij" i uzupełnił cały formularz (odbiorca, temat). Aby wysłać przedmiot, należy go przeciągnąć z plecaka w odpowiednie miejsce w wysyłanej wiadomości.

Kupiłem przedmiot na rynku, ale nie mogę go znaleźć w swoim plecaku. Gdzie on jest?

Wszystkie przedmioty zakupione na rynku nie znajdą się w Twoim ekwipunku/plecaku. Będą przechowywane w magazynie na rynku. Aby je uzyskać, musisz:
• być na rynku;
• w mieście Falkonia;
• porcie w Malikenie.
Jeśli jednak chcesz pobrać je z dala od tych miejsc - musisz zawrzeć/wykupić umowę kurierską.

Czy istnieje oplata za sprzedaż na rynku?

Za wystawianie przedmiotów na rynku publicznym, naliczane są dodatkowe opłaty. 2,5% od kwoty za samo wystawienie przedmiotu oraz 2,5% od kwoty, jeśli przedmiot zostanie sprzedany. W sumie 5% od żądanej kwoty, przy udanej transakcji.

Dlaczego opcja wyszukiwania przedmiotów w plecaku/ekwipunku jest przydatna?

Twoja torba ma nieograniczoną pojemność. Uporządkowanie przedmiotów jest niezwykle ważne. Opcja wyszukiwania pozwoli Ci bardzo szybko odnaleźć przedmiot, którego potrzebujesz.

Jaka jest różnica pomiędzy zakładką cywilną i przygodową?

Zakładka cywilna pozwala Ci wybrać przedmioty, które gracze widzą, gdy Cię spotykają. Ustalasz, które części garderoby są widoczne dla innych graczy - zarządzasz wyglądem postaci, nie wpływając na jej statystyki.

Jak dostać się na Wyspę Landel?

Po pierwsze, musisz rozpocząć misję 'Plotki duchów'. Jeśli ją rozpoczniesz, dostać się na wyspę Landel płynąc z Mola Strażników. Ważna informacja: jeśli ukończysz misję 'Plotki duchów', ale nie odznaczysz tego i opuścisz wyspę - nie będziesz mógł na nią wrócić.

W którym miejscu będę potrzebował umiejętności śnieżnych/bagiennych i tym podobnych?

Będziesz potrzebował tych umiejętności, kiedy ruszysz w swoją dalszą przygodę. Jeśli więc jesteś nowy, nie martw się o nie teraz! Będziesz musiał nauczyć się umiejętności bagiennych przed wejściem do Mokradeł Lamentu, a umiejętności śnieżne będą Ci potrzebne podczas odkrywania terenów Nordii.

Co to są mgliste perły i do czego służą?

Możesz je otrzymać za wykonanie niektórych misji lub gdy pokonasz potwora. Potrzebne będą na końcowych poziomach przy wyborze legendarnego towarzysza. Zachowaj je, bo będą Ci niezbędne!

Do czego potrzebne są skrzydła?

Aby zdobyć bardziej wartościowego towarzysza, potrzebujesz właśnie skrzydeł, które są gwarantem, że nie zmarnujesz cennego czasu owych towarzyszy. Są one zobowiązaniem do zatrudnienia pomocników oraz wyznacznikiem Twoich osiągnięć w dziedzinie handlu.


Return to “Ogólne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest